Sauny Jach

Jak Zbudować Własną Saunę

Czy kiedykolwiek chciałeś zbudować własną saunę, ale myśl o tym była zbyt zniechęcająca? Wierzcie lub nie, instrukcje są stosunkowo łatwe do naśladowania – i możesz zaoszczędzić do połowy tego, co mogłaby Cię kosztować gotowa sauna. Ale oszczędność pieniędzy to nie jedyny powód, aby nauczyć się budować saunę – jest też nagroda za osiągnięcie, które przychodzi wraz z podjęciem takiego zadania, nie wspominając o tym, jak imponujące jest to robić.

Kiedy wybierzesz budowanie, pierwszą rzeczą, którą musisz zdecydować przed zakupem materiałów eksploatacyjnych jest rozmiar. Wierzcie lub nie, niektóre firmy oferują zestaw, w którym można zbudować własną saunę bezpośrednio w swoim mieszkaniu lub łazience w mieszkaniu! Oczywiście właściciel może nie zatwierdzić sauny z apartamentami, więc jest bardziej prawdopodobne, że kupisz zapasy lub zestaw na oddzielny obszar w swoim domu.

Jeśli jesteś właścicielem domu i zbudujesz własną saunę, prawdopodobnie zbudujesz dom zwany sauną. Jeśli kupisz zestaw ze wszystkimi materiałami, jedyne inne rzeczy, oprócz narzędzi, których potrzebujesz, to renomowana książka. Wierzcie lub nie, większość zestawów nie ma jednego!

Musisz samodzielnie kupić całe drewno i inne materiały, aby z powodzeniem budować sauny. Będziesz potrzebował wystarczającej ilości drewna do samej kabiny i do ławek, ile tylko chcesz. Będziesz również musiał kupić grzejnik lub zbierać skały, które są gładkie i wystarczająco duże, aby prowadzić własne ciepło i korzystać z nich. Tak czy inaczej, najważniejszym zakupem jest drewno – ponieważ nie można używać tylko drewna.

Drewno, którego użyjesz do zbudowania własnej sauny, określi Twój ogólny sukces. Musisz użyć drewna, które nie wypaczy się z wilgoci, takich jak sękaty cedr lub świerk lub sosna odporna na wilgoć. Twoje ławki powinny być wykonane z drewna, takiego jak świerk lub abachi. Ale oczywiście najważniejszą rzeczą na liście jest książka, która wyjaśnia, jak zbudować własną saunę, aby wszystko można było połączyć.

Gdy masz już surowce, musisz pozbyć się wszystkich drobiazgów, aby skutecznie budować kąpiele w saunie. Na przykład nie możesz po prostu mieć ciemnego pokoju – potrzebujesz światła. Podejmowanie decyzji dotyczących rzeczy kosmetycznych, takich jak oprawy oświetleniowe, dekoracje drzwiowe i tym podobne, nie wydaje się takie ważne, ale takie są. Musisz sporządzić jakiś plan i zdecydować o tym z wyprzedzeniem – szczegóły znajdziesz w książce budowy sauny. Gdy już zdecydujesz się na wszystkie małe rzeczy i będziesz mieć w ręku swoje materiały, dowiesz się, jak przyjemne i satysfakcjonujące może być zbudowanie własnej sauny od podstaw – nie wspominając o radości z kąpieli po jej zakończeniu.


Udostępnij:

cookie

Informujemy, że przez korzystanie ze strony internetowej, bez zmian ustawień przeglądarki, wyrażasz zgodę na politykę prywatności i zapisywanie plików cookies, które pozwalają na sprawne działanie naszej strony internetowej.