saunyjach.pl

Z bloga

Jak Wybrać Drewno Do Budowy Sauny

Kiedy planujesz saunę, masz do wyboru różne gatunki drewna. Twoja ostateczna decyzja będzie zależała od rodzaju wyglądu, który próbujesz osiągnąć, właściwości każdego drewna i całkowitej ceny.
Rodzaje drewna, które są popularne do budowy sauny domowej, to świerk, cedr i sosna. W Finlandii, tradycyjnym drewnem sauny domowej jest świerk. Jest to solidne drewno, które nie przewodzi dobrze ciepła, dlatego jest idealnym materiałem budowlanym. Jest jasny i nie klei się żywicą.
Sosna to kolejny popularny materiał budowlany do sauny. Ma tendencję do wydzielania żywicy w wysokich temperaturach w saunie i dlatego należy wybrać drewno bez sęków. Drewno z czasem ciemnieje do uroczego złotego koloru.
Drewno cedrowe jest popularnym wyborem do budowy saun w Ameryce Północnej. Ma charakterystyczny aromat, który wielu ludzi kocha, chociaż niektórzy ludzie są na to wrażliwi. Jest to jeden z droższych drzew, z którego można zbudować domową saunę. To drewno ma czerwonawy kolor.
Innym drewnem, o którym warto wspomnieć, jest Abachi. To drewno szczególnie nadaje się do ławek w saunie i zagłówków, ponieważ pozostaje chłodne nawet w wilgotnym upale sauny. Jest to jasne drewno, które świetnie wygląda w saunie. Koszt zawsze będzie czynnikiem przy zakupie sauny. U nas znajdziesz najlepszą ofertę, ale często zdarza się, że sosna często oferuje najlepszy produkt.
Więcej ludzi poświęca teraz czas na rozważenie, czy drewno do sauny, z którego korzysta, pochodzi ze zrównoważonego źródła. W Polsce występują obfite zapasy świerka i sosny, a ich uprawy są ściśle kontrolowane. Pozwoli to przyszłym pokoleniom cieszyć się tymi wspaniałymi produktami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do każdego projektu podchodzimy z pasją i pełnym zaangażowaniem

Zapytaj o wycenę

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie.