Sauny Jach

Jak Wybrać Drewno Do Budowy Sauny

Kiedy planujesz saunę, masz do wyboru różne gatunki drewna. Twoja ostateczna decyzja będzie zależała od rodzaju wyglądu, który próbujesz osiągnąć, właściwości każdego drewna i całkowitej ceny.
Rodzaje drewna, które są popularne do budowy sauny domowej, to świerk, cedr i sosna. W Finlandii, tradycyjnym drewnem sauny domowej jest świerk. Jest to solidne drewno, które nie przewodzi dobrze ciepła, dlatego jest idealnym materiałem budowlanym. Jest jasny i nie klei się żywicą.
Sosna to kolejny popularny materiał budowlany do sauny. Ma tendencję do wydzielania żywicy w wysokich temperaturach w saunie i dlatego należy wybrać drewno bez sęków. Drewno z czasem ciemnieje do uroczego złotego koloru.
Drewno cedrowe jest popularnym wyborem do budowy saun w Ameryce Północnej. Ma charakterystyczny aromat, który wielu ludzi kocha, chociaż niektórzy ludzie są na to wrażliwi. Jest to jeden z droższych drzew, z którego można zbudować domową saunę. To drewno ma czerwonawy kolor.
Innym drewnem, o którym warto wspomnieć, jest Abachi. To drewno szczególnie nadaje się do ławek w saunie i zagłówków, ponieważ pozostaje chłodne nawet w wilgotnym upale sauny. Jest to jasne drewno, które świetnie wygląda w saunie. Koszt zawsze będzie czynnikiem przy zakupie sauny. U nas znajdziesz najlepszą ofertę, ale często zdarza się, że sosna często oferuje najlepszy produkt.
Więcej ludzi poświęca teraz czas na rozważenie, czy drewno do sauny, z którego korzysta, pochodzi ze zrównoważonego źródła. W Polsce występują obfite zapasy świerka i sosny, a ich uprawy są ściśle kontrolowane. Pozwoli to przyszłym pokoleniom cieszyć się tymi wspaniałymi produktami.

Udostępnij:

cookie

Informujemy, że przez korzystanie ze strony internetowej, bez zmian ustawień przeglądarki, wyrażasz zgodę na politykę prywatności i zapisywanie plików cookies, które pozwalają na sprawne działanie naszej strony internetowej.